Uncategorized

Kürümoğlu’na Büyükşehir’de yeni görev | Trakya Politik | Trakya Haber | Trakya Haberleri | gelecek burada

Şarköy Belediye Başkan Yardımcısı Ogün Kürümoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi başkanlığına atandı. Kürümoğlu, Trakya Belediyeler Birliği’nde yapmış olduğu çalışmalarla son dönemde göz doldurmuştu. 

CEMAL OGÜN KÜRÜMOĞLU KİMDİR?

Memur bir anne babanın 2 çocuğundan büyüğü olarak 16.09.1986 yılında Tekirdağ’da doğdu.
İlkokulu Tekirdağ Namık Kemal ilkokulunda , ortaokul ve lise eğitimini ise Tekirdağ Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Spor, Medya, Yönetim Organizasyon, Markalaşma stratejileri, halkla ilişkiler ve stratejik iletişim alanlarında ABD ve Türkiye’de eğitimler alan C. Ogün Kürümoğlu, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon alanında ilk yüksek lisansını, daha sonra Çalışma İktisadı alanında ise 2. Yüksek lisansını bitirerek çift mastır yapmıştır.

Doktora eğitimine ise Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kamuda çalışmadan önce sarı basın kartlı gazetecilik yapan C. Ogün Kürümoğlu medya koordinatörlüğü, Haber Trak Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü,Tekirdağ Fenerbahçe Spor Okulları Koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür.

Davranışsal İktisat, yerel yönetimler, yönetim ve organizasyon, siyasal iletişim, yeni nesil halkla İlişkiler, fikir mimarlığı, markalaşma ve stratejik iletişim alanında çalışmalar yürüten C. Ogün Kürümoğlu birçok özel şirkete, yerel yönetimlere ve siyasilere danışmanlık yapmıştır.

2018- 2019 yılları arasında yaklaşık iki yıl Çorlu Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü ve Basın Yayın birimi Müdürlüğü görevlerini icra eden Kürümoğlu, görev aldığı dönemin kentte ki en genç bürokratı olmuştur.

Kürümoğlu, 2019-2022 yılları arasında Trakya Belediyeler Belediyeler Birliği Müdürlüğü görevini üstlenmiş ve bu süre zarfında başkan ve yönetim kuruluyla birlikte yerel yönetimlerin hizmet kalitesini ve gelişimini arttırmaya yönelik çalışmaları kapsamında; yaklaşık 200 eğitim ve gelişim programı organize etmiştir.

Bunun yanı sıra Trakya’da ki yerel yönetimlere yönelik Dış ilişkiler çalışmaları kapsamında ise ; önemli yurtdışı organizasyonlarına dahil olmuş, yerel yönetimlerin yurtdışındaki belediyelerle çeşitli işbirliklerinde bulunmasında öncülük edip koordinasyon görevi üstlenmiştir.

Kürümoğlu, ayrıca AB Fonları ve Ulusal fonların yerel yönetimlerce elde edilmesi adına birlik bünyesinde danışmanlık ve rehberlik çalışmalarına devam eden, AB Fonları ve Ulusal Fonlar Proje destek merkezinin kurulmasınada öncülük etmiştir.

Bilimsel çalışmaların yerel yönetimlere entegrasyonuna yönelik olarakta önemli çalışmalar yürüten Kürümoğlu’nun kurucu koordinatörlüğünde Trakya’da bir ilke imza atılarak, Yerel Yönetimler Bilim Kurulu oluşturulmuş, bölge üniversitelerinde görev yapan birbirinden önemli akademisyenler bu bilim kurulunda yer almıştır. Kürümoğlu’da bilim kurulunun kurulmasına ve çalışmalar yürütmesine koordinatörlük etmiş ve kurucu koordinatörlük görevini üstlenmiştir.

C. Ogün Kürümoğlu, Trakya Belediyeler Birliği Müdürü olarak görev yaptığı süreçte Türkiye’deki yerel yönetim birliklerini yöneten tüm bürokratlar arasındaki en genç bürokrat olma özelliğini taşımaktadır.

Ayrıca 2021 yılında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencilerine konuk olarak Girişimcilik dersleri vermiştir.

Bir yıldır yakın süredir Şarköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ogün Kürümoğlu Şarköy tarihinin en genç Belediye Başkan Yardımcısı olup buradaki başarılı hizmetleri ve çalışmalarından dolayı belediye başkanı tarafından takdir belgesiyle taltif edilmiştir.

Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button